Война во время мира: Военизированные конфликты после Первой мировой войны. 1917—1923

Война во время мира: Военизированные конфликты после Первой мировой войны. 1917—1923

g: 22.06.2017

About the Book

Абсолютно нова для мене тема — організоване воєнизоване насильство, що охопило Європу після Першої світової, і, як побічна тема — сама Перша світова, її наслідки для різних куточків Європи.
Перша світова в радчнській історії існує лише як передумова жовтневого перевороту, хоча, судячи з цієї добірки статей, вона залишила надзвичайно глибокий вплив на розвиток Європи на кілька десятиліть, і затьмарила її лише нова, ще більш руйнівна війна.
Хоча статті у збірці є лише нарисами проблеми, все ж у своєму поєднанні книжка дає відчуття буремних часів, а окремі статті знайомлять з повоєнними подіями не тільки на таких більш-менш очевидних аренах тодішнього загального насильства, як Росія чи Україна, але й у Прибалтиці, на Балканах, в Австрії, Німеччині, Італії, Угорщині, Польщі і навіть Туреччині, де скрізь, як виявляється, поєднання такої масштабної війни з загальною кризою влади, обтяжене до того ж новою більшовицькою загрозою, створило передумови для багатьох локальних і не меньш кривавих громадянських війн.

Details
Author:
Series: Historia Rossica
Tags: g, Ірландія, історія, Італія, Австрія, Британія, Латвія, Німеччина, НЛО, Сербія, СРСР, Туреччина, Угорщина, Україна, Фінляндія, Франція, Чехія
Publisher: Новое литературное обозрение
Publication Year: 2014
ISBN: 9785444801840